(098) 035-78-13
готовых проектов домов онлайн!

Скляний будинок

Гармаш І. Скляний будинок // Наш дiм. 2000. №2. C.13

Тим, хто вирішив побудувати на своїй дачній або присадибній ділянці госпблок, сарай, туалет або навіть... прибудову чи житловий будинок рекомендую даровий будівельний матеріал і просту технологію. Для цього потрібно тільки мати бажання і терпіння, тоді будівництво буде економічно вигіднішим, ніж за використання цегли чи деревини.
Скляні пляшки усіх видів та об'ємів як будівельний матеріал можна використовувати для зведення стін, перегородок і навіть для фундаментів під одноповерхові будівлі. Нині вони практично непридатні для повторного використання, а значить і дарові. Приймальні пункти, якщо і працюють, то приймають їх за дуже низькими цінами, та й то певної ємності. Тому скляний посуд різної ємності та конфігурації накопичується, а потім викидається на смітник з квартир, кафе, ресторанів. Гори битих пляшок лежать на пивоварних заводах, підприємствах безалкогольної промисловості тощо, керівники яких раді позбутися склотари, що не підлягає використанню через брак. Звичайно збирання, зберігання і доставка до місця будівництва вимагає певного часу, терпіння і коштів. Однак, як свідчить досвід, будівництво з використанням пляшок окупається. Вистачило ж сили волі у жителя японського міста Томіко Ка-цуїсі Орібе вперше використати пляшки для свого будівництва. У нього була мрія - побудувати скляний будинок. Кілька років він збирав порожні пляшки і таки спорудив оригінальний одноповерховий котедж. На це будівництво пішли десятки тисяч пляшок.
За кордоном деякі ентузіасти також практикують використання пляшок для спорудження різних помешкань. У наш важкий час, коли будівельні матеріали і робоча сила надзвичайно дорого коштують, зневажати даровим матеріалом для будівництва було б необачно.
До початку будівництва необхідно зібрати пляшки будь-якої ємності (але бажано півлітрові). На 1 м стіни потрібно 210 пляшок ємністю по 0,5 л. Більшої ємності пляшок, звичайно, потрібно буде менше.
Потім готують опалубку, трамбівку і запасаються цементом марки 400, піском та щебенем. Дві опалубки виготовляють з дощок завтовшки 15-20 мм. Ширина - 330 мм (розраховано на укладання у лежачому положенні 6 рядів пляшок по висоті). Опалубки встановлюють по обидва боки споруджуваної з пляшок стінки на відстані 270 мм одна від одної (довжина пляшки ємністю 0,5 л дорівнює 230 мм).
Трамбівка виготовляється з бруска, одна грань якого має 18 мм, а інша - 100 мм. Бетон готують, змішуючи 1 частину цементу, 3 частини піску і 2 частини щебеню. Суміш перемішують у сухому вигляді, а потім поступово додають воду до утворення густого сметаноподібного розчину.
Після підготовчих робіт приступають до основного процесу: зведення "скляної" стіни. Укладають пляшки лежачи між опалубками впритул одна до одної, чергуючи то шийкою усередину помешкання, то дном. Вони не повинні торкатися опалубки. Між стінкою з пляшок і опалубкою має бути зазор 20 мм. Кути викладають пляшками з шийкою всередину помешкання. З метою економії розчину великі пустоти між пляшками заповнюють щебенем, битими пляшками, цеглою.
Після укладання пляшок у З ряди по висоті, заливають розчином проміжки між опалубкою і стінкою з пляшок по обидва боки й утрамбовують для ущільнення маси та запобігання утворенню пустот. Потім знову укладають З ряди пляшок заливають розчин і утрамбовують.
Через добу обережно піднімають опалубку і готують її до наступного етапу роботи. Лише через 2 дні бетон набуде необхідної міцності, і ви зможете розпочати виконання наступного етапу роботи.
Отож, раджу поміркувати. Можливо, будинок із пляшок - це ваш шанс, ідея, якою варто скористатися. А щоб, як кажуть, розставити усі крапки над "і" , назву лише деякі позитивні моменти щодо використання пляшок у будівництві:
1. Пляшки досить міцні і довговічні.
2. Вони доступні кожному, бо всі ними користуються.
3. Це - даровий будівельний матеріал, отже, витрати на спорудження житла значно знижуються.
4. Можна використовувати пляшки різної конфігурації, ємності, а також браковані.
5. Технологія будівництва проста і не вимагає кваліфікованої робочої сили.
6. Стіни з пляшок не потрібно оздоблювати і фарбувати, а тільки білити.

 
Поиск проекта:
Поиск проекта по коду:


НАШИ ПРОЕКТЫ
НАШИ ПРОЕКТЫ | проектов домов
Проект недели
Проект недели | проектов домов
Код: 020-10
Общая площадь: 247.31 м.кв
Жилая площадь: 98.22 м.кв
 
Проект месяца
Проект месяца | проектов домов
Код: Z99
Общая площадь: 126.9 м.кв
 
Стоимость: 16875 грн.
Проект года 1
Проект года 1 | проектов домов
Код: Zx24
Общая площадь: 166.1 м.кв
 
Стоимость: 21875 грн.
Проект года 2
Проект года 2 | проектов домов
Код: h-217
Общая площадь: 217.45 м.кв
Жилая площадь: 109.87 м.кв
 
Проект года 3
Проект года 3 | проектов домов
Код: 005-08
Общая площадь: 260 м.кв
Жилая площадь: 124 м.кв