(098) 035-78-13
готовых проектов домов онлайн!

Кредитування будівництваКредитування будівництва житла для молоді // Янус Нерухомiсть. 2001. №23. C.17

Шостого листопада у Києві Профспілка працівників молодіжних житлових комплексів і комітетів місцевого самоврядування та Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву підписали Угоду про співпрацю в питанні довгострокового молодіжного житлового кредитування.
В підписанні угоди взяли участь голова правління Фонду сприяння молодіжному житловому кредитуванню Валерій Омельчук, голова ЦК профспілки працівників молодіжних житлових комплексів і комітетів місцевого самоврядування Ніна Караван, голова Спостережної поради Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, заступник державного секретаря Кабінету Міністрів Григорій Осовий, а також депутати Верховної Ради і члени Кабінету Міністрів України.
За словами В. Омельчука підписана угода складається з 11 розділів і визначає спільні дії сторін з поширення в межах держави Програми довгострокового молодіжного житлового кредитування, яке було розроблене Фондом згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів. Зокрема, Профспілка разом з Фондом будуть сприяти підвищенню обсягів довгострокового кредитування житлового будівництва для молодих сімей в держбюджеті і бюджетах всіх рівнів; проводитимуть роботу зі створення і розвитку соцтехнополісів; а також забезпечуватимуть щоквартальне перерахування вже виділених в держбюджеті коштів на довгострокове кредитування молодих сімей для будівництва житла.
До речі, як повідомив голова правління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Валерій Омельчук, Фонд з початку року вже виділив на житлове кредитування молодих сімей 47, 3 млн. грн.
Починаючи з 1998 року, фінансування здійснюється як з державного, так і з місцевих бюджетів. Торік, завдяки кредитуванню, було збудовано дві тисячі квартир, а упродовж двох попередніх років (1998-99) — менше тисячі. За словами голови Фонду, на сьогодні постійно удосконалюється механізм молодіжного житлового кредитування.
Фахівцями фонду розроблено законопроект про житлове кредитування всього населення. Цей документ нині перебуває у комітетах Верховної Ради. Згідно з розпорядженням Президента України фонд став розробником Програми молодіжного житлового будівництва до 2010 року, що має на меті сприяння активізації житлового будівництва в регіонах України, поліпшенню демографічної ситуації і вдосконаленню державної молодіжної політики.
Інтерес молоді до програми пільгового кредитування молодіжного будівництва постійно зростає.
Протягом 1998-2000 років до фонду звернулися понад 100 тисяч громадян, 45 тисяч з яких вже стали потенційними претендентами на кредити, а понад 2,5 тисяч отримали фінансову підтримку на загальну суму понад 180 млн. гривень.
Ситуація по різних регіонах України: у 2000 році найбільше сукупних коштів із державного та місцевого бюджетів було виділено на кредитування молодіжного житла у м.Києві (20495 тис. грн.), Полтавській (4862 тис. грн.), Вінницькій (4626 тис. грн.), Дніпропетровській (4044 тис. грн.), Львовській (3894 тис. грн.), Харківській (3003 тис. грн.) областях.
В бюджеті 2001 року на кредитування молодіжного житлового будівництва передбачено 73, 5 млн. грн., з місцевих — близько 200 млн. грн. Однак, як заявив В. Омельчук, Міністерство фінансів внесло законопроект про перерозподіл коштів в бюджеті 2001 року, в зв'язку з чим фінансування програми може зменшитися на 20 млн. грн. Він також повідомив, що в проекті бюджету наступного року на молодіжне кредитування житлового будівництва заплановано близько 130 млн. грн.
Покладемо надію на те, що Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву і профільна профспілка знайдуть шляхи розвивати кредитування будівництва житла для молодих сімей в наступному році.


 
Поиск проекта:
Поиск проекта по коду:


НАШИ ПРОЕКТЫ
НАШИ ПРОЕКТЫ | проектов домов
Проект недели
Проект недели | проектов домов
Код: 020-10
Общая площадь: 247.31 м.кв
Жилая площадь: 98.22 м.кв
 
Проект месяца
Проект месяца | проектов домов
Код: Z99
Общая площадь: 126.9 м.кв
 
Стоимость: 16875 грн.
Проект года 1
Проект года 1 | проектов домов
Код: Zx24
Общая площадь: 166.1 м.кв
 
Стоимость: 21875 грн.
Проект года 2
Проект года 2 | проектов домов
Код: h-217
Общая площадь: 217.45 м.кв
Жилая площадь: 109.87 м.кв
 
Проект года 3
Проект года 3 | проектов домов
Код: 005-08
Общая площадь: 260 м.кв
Жилая площадь: 124 м.кв